علامت ­گذاری ابزارهای پزشکی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. حوزه سلامت
  4. chevron_right
  5. علامت ­گذاری ابزارهای پزشکی

علامت ­گذاری ابزارهای پزشکی

اطلاعات حساس در محیط­های آسیب زننده
در طی عمر یک محصول، اطلاعات مربوط به ردیابی و شناسایی، موضوع اشکال مختلفی از آسیب هستند که می توانند در خوانایی اطلاعات موثر باشند:

  • برخی فرآیندهای استریلیزه­ کردن مانند اتوکلاو، جوهرها را مورد آزمایشی سخت که رطوبت را با دما های بالا ترکیب می­کند قرار می­دهد.این شرایط به اطلاعاتی که طی ارتباط با دیگر فرآورده­ها و یا طی جابجایی پاک می­شوند، کمک می­کند.
  • در محیط بیمارستان، استفاده از محلول­های الکلی در مدت درمان بیمار، ممکن است که ماده چاپی یا برچسب­های ابزار پزشکی حین جابجایی را از بین ببرد.

مطابقت با قوانین برچسب ­گذاری
برای نمونه در ایالات متحده­ ی آمریکا، سیستم UDI (شناسایی ابزار واحد) به یک کد ردیابی مشخص، یک بارکد و یک نمونه از محصول برچسب خورده برای هر ابزار پزشکی نیازمند است.
انتقال حرارتی، چاپ واحد برچسب­ ها با تمام نمونه ­های بارکدها، لوگوها، طراحی محصول و دیگر مشخصه­ های کوچک مثل انعطاف­ پذیری تضمینی را برای تولیدکننده ­های ابزار پزشکی ممکن می­ سازد.

تولیدکننده ­های ابزار پزشکی که مایل به فروش محصولات خود در ایالات متحده­ ی آمریکا هستند باید فایل اصلی دارو (DMF) را به سازمان غذا و دارو ارسال کنند تا ایمنی تمام عناصر فرآورده از جمله جوهرهای چاپی آن تایید گردد. آرمور (ARMOR) با قابل دسترس ساختن اطلاعات ساخت جوهر برای سازمان غذا و دارو در این حیطه از کاربران حمایت می ­کند.

محصولات مرتبط

ردیابی کیسه خون
برچسب­ فرآورده­ های آزمایشگاهی
فهرست