برچسب­ گذاری لاستیک ماشین

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. خودروسازی
  4. chevron_right
  5. برچسب­ گذاری لاستیک ماشین

برچسب­ گذاری لاستیک ماشین


برچسب­های توزیع و ولکانیزاسیون (جوش دادن) لاستیک

دو مدل برچسب لاستیک وجود دارد:

  • برچسب­های ولکانیزاسیون لاستیک: این برچسب­های دارای بارکد، قابلیت ردیابی محصول را در حین ساخت ایجاد می­کند. اعمال فشار روی برچسب در زمانی که در معرض دمای بالا (۲۰۰ درجه­ی سانتیگراد) می­باشد، می­تواند به متن چاپی آسیب برساند.
  • برچسب-های توزیع لاستیک: این برچسب­ها، اطلاعات شناسایی محصول (یعنی عنوان تجاری، مدل و ابعاد) را برای کاربر شامل می­شوند. این اطلاعات باید به طور کامل در هنگام فروش قابل خواندن باشند و بتوانند در برابر اشکال مختلف آسیب­رسانی در طول حمل و نقل و ذخیره­سازی مقاومت داشته باشند.

محدودیت­های چاپ برچسب لاستیک

برچسب­ های لاستیک مورد فشاری عمده در طول تولیدات مختلف و مراحل محاسباتی واقع می­ شوند. تمامی موارد ولکانیزاسیون، ساییدگی، باران، سرما، ذخیره­سازی بلند مدت، اشعه­ی یو وی و… اشکالی از آسیب را ایجاد می­کنند که ممکن است ماده­ ی چاپی را دچار ایراد کند. با چنین مسایلی یک بارکد ناخوانا می­ شود و احتمال دارد تمام زنجیره­ ی محاسبات مختل شود.
طبق استاندارد جدید اروپایی ۲۰۰۹/۱۲۲۲ درباره­ ی برچسب­گذاری لاستیک، تولیدکننده­ ها و واردکننده­ ها در اتحادیه ی اروپا باید اطلاعات کارایی لاستیک را در خصوص مقاومت غلطشی، طول خط ترمز در شرایط بارانی و انتشار صدا در اختیار مصرف­ کننده­ ی نهایی بگذارند.
برچسب­ های لاستیک مکررا پیش از چاپ به اطلاعات تکنیکی که برای هر محصول درخواست شده، مانند ابعاد، نمادها، بارکدها و… نیازمندند.

محصولات مرتبط

برچسب­ برد مدار چاپی
برچسب ها و اتیکت های گیاهان
فهرست